GÜZELLİK SEVGİSİ SANATI DOĞURDU.

Enbiya Alemdar’ın hikayesi, olağanüstü bir ortamda yeşeren tutkunun hikayesidir. Mobilya’nın başkentinde eğitim almak, hayatının geri kalanında akılda kalan bir güzellik zevkini özümsemek anlamına gelir.

Kurucularımız Enbiya Alemdar, Hasan Alemdar ve Ozan Gümüştekin İnegöl’ün zanaatkar atölyelerinde oyma ve altın varak gibi sofistike dekorasyon tekniklerini öğrendiler. Bu yüzden Enbiya Alemdar’ın tarihi tutkuyla ilgilidir. En ince zanaat tekniklerinde ustalaştıktan sonra ömür boyu iz bırakacak güzelliği inşa ettiler. Zanaat uzmanlıkları klasik mobilyaları benzersiz sanat eserlerine dönüştürdü.

GÜZELLİK ENBİYA ALEMDAR’IN TUTKUSU

2011’den bugüne yüzyıllık bir geleneği destekleyen Enbiya Alemdar mobilya bileşenleri araştırıyor, tasarlıyor ve üretiyor. Yüzyılların bilgi, beceri, teknik ve sırları hala yaşıyor ve aynı anda hem klasik hem de yenilikçi üretimimiz sayesinde dünyayı fethediyoruz.

AHŞABA İŞLENMİŞ İNCE DÜŞÜNCELER

Yetenekli zanaatkarlıkla her bir mobilya parçası, kültürüne göre azami özen ve dikkatle, yalnızca elle yapılır ve dekore edilir.Bir Enbiya Alemdar eserine prestij kazandıran sadece özen ve dikkat değildir. 13. yüzyıldan kalma eski bir süsleme sanatı olan Florentine “guazzo” (guaj yaldız) tekniğine göre tamamen el işçiliği ile uygulanan yaldız tekniğinde altın varak kullanılmıştır. Bu uygulama ile zaman içinde şaşırtıcı bir parlaklık ve dayanıklılık sağlar.

HAYALLERİNİZE UYGUN ÖZEL TASARLANMIŞ MOBİLYALAR ÜRETİYORUZ.

Mobilyalarınızı hem orantılar hem de yüzeyler açısından özelleştirebiliyoruz.
Zanaatçilik inovasyona dönüşüyor. Güzellik ve tarz, modernlikle dolu kreasyonlar da yeniden canlanıyor. Enbiya Alemdar koleksiyonları, markanın zanaatkar ilhamının, orijinal ve ayırt edici mobilya parçaları yarattığı felsefesinin çağdaş ifadeleridir. Lüks bir rüyayı gerçekleştirmek ister misiniz? Proje bazlı çalışmalarla butik ve kişiye özel mobilya üretimiyle yaşam alanlarında kişiselleştirilmiş bir tasarım algısı var etmek ve Enbiya Alemdar’ın misafir olduğu her evde, ev sahiplerinin misafirlerini kendine uygun tarz ve lükste ağırlamasını sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz.