Hakkımızda

2011 yılında üç arkadaşın birlikte üretmek ve birlikte büyümek şiarıyla kurduğu Enbiya Alemdar kendi kategorisinde hızla tanınarak kısa sürede Türkiye’nin onlarca mobilya merkezinde adından söz ettirmeye başlamıştır. Seri üretim kaygısı olmaksızın üzerinde yoğun beyin fırtınalarını, tasarımdan üretime varan tüm süreçte ilham ve aklın ortak paydada buluşmasını önceleyen üretim anlayışıyla Enbiya Alemdar; 22 ülkede Türkiye mobilyasının güçlü temsilcisi
haline gelmiştir. Bugün 2000 metre kare üretim alanı, 1500 metre kare showroom’uyla İnegöl’de mağazalaşmış İstanbul’a da ismini taşımıştır.
Klasik ve neoklasik yorumları günümüz teknoloji ve trendleriyle birleştiren Enbiya Alemdar, tasarımda kalite ve zanaatin güç birliğini önceler.

Vizyon
Enbiya Alemdar olarak öncelikli hedefimiz üretim kalitemizi korumak ve Türkiye mobilyasının kusursuz üretim anlayışını tüm dünya pazarına göstermek. Sonrasında proje bazlı çalışmalarla butik ve kişiye özel mobilya üretimiyle yaşam alanlarında kişiselleştirilmiş bir tasarım algısı var etmek, marka karakterimizi uzun bir yolculuğa hazırlamak olacaktır. Öyle ki Enbiya Alemdar; misafir olduğu her evde ev sahiplerinin misafirlerini kendine uygun tarz ve lükste ağırlamasını, onların evlerinde gerçekten ‘evinde hissetmeleri’ni sağlamak için çalışır.

Misyon
Bugün Enbiya Alemdar güçlü tasarım algısını ve eklektik tarzını ARGE çalışmalarıyla ve alanında uzman mimar ve tasarımcılarla güç birliği halinde olarak korumaya gayret gösterir. Gerek Türkiye pazarında gerekse dünya mobilya pazarında kendi paydaşlarının bugünü ve yarını yorumlayışlarını da kendine referans alır. Öğrenmenin, paylaşmanın ve sektörel dayanışmanın gücüne inanan Enbiya Alemdar hedeflerine ulaşmak için kendi özgücünü, özgünlüğüyle
buluşturarak tarihsel okumalardan ilham alır.